Dorast v 6.kole s cennou remízou

Nezaradené, U-19

V sobotu 30.9. nastúpil náš dorast na 6.kolo 6.ligy LFZ U-19 na pôde zatiaľ neporazeného Liptovského Hrádku. Po 90-minútovom boji o každú jednu loptu sa zrodila remíza 1:1.

Priebeh zápasu:
Od začiatku zápasu prebrali iniciatívu podľa očakávaní domáci. Hostia však svedomito bránili a nepúšťali Hrádok takmer do ničoho. Všetky strely, do ktorých sa domáci dostali končili ďaleko od brány hostí. Do prvej gólovej šance sa však dostali hostia. Kapitán Veščičík zo štandardky kvalitne odcentroval loptu na hlavu Juríka, ktorý ju poslal do ohňa. Lopty sa zmocnil Dorniak, ktorého hlavička z bezprostrednej blízkosti nemala dostatočnú razanciu a tak ju domáci dokázali vykopnúť z bránkovej čiary. Do prvej vyloženej šance domácich sa dostal približne v 35.minúte ligový kanonier Haluška, ktorý však zoči-voči Moravčíkovi neuspel. V 40.minúte prišiel gólový moment hostí. Po faule na Holigu odpískal rozhodca Zlejší pokutový kop, ktorý premenil narodeninový oslávenec Jurík. Do šatní sa tak išlo za jednogólového vedenia našich chlapcov. V druhom polčase sa ešte prevýšila dominancia na lopte domácich. V 55.minúte našla lopta z rohu hlavu Halušku, ktorý umiestnil loptu do siete-1:1. Prevaha domácich neustála, ale bojovnosť hostí bola azda najväčšia za celú túto sezónu a nepustili Hrádočanov do výraznejších príležitostí. Po napínavom závere zápasu s množstvom faulov nakoniec odpískal rozhodca koniec zápasu. Pochvaľu si zaslúži najmä naša obrana, ktorá podala doteraz najlepší výkon. Do tabuľky si tak dorastenci pripisujú cenný bod a po 6.kole sú na 3.priečke v tabuľke. O týždeň nastúpime na domáci zápas proti Švošovu.

Zostava: Moravčík-Harandza,Veščičík (C), Jurík, Kalinay, Macko, Holiga, Dorniak, Klein, Krajčí, Šofranko