By

FC 34 Liptovský Mikuláš – Palúdzka – OŠK Lisková (2:1)

Novinky

Futbalisti Palúdzky sa museli v prvom kole jarnej časti súťaže zaobísť bez viacerých hráčov, menovite Kokavca, Gahuru, Dunčka a Bellu. Napriek užšiemu kádru nastúpili na zápas proti súperovi z Liskovej s cieľom upevniť si priebežné 1. miesto v tabuľke.

Úvodné minúty boli z domácej strany nemastné-neslané, pričom hráčom Palúdzky viazla najmä kombinácia v strede poľa. V 15. minúte sa však do čistej šance dostal nový hráč Volaj a hosťujúcemu brankárovi Pažítkovi nedal žiadnu šancu – 1:0. Hosťujúci celok domácich ohrozoval najmä pri rohových kopoch, kde hráči Liskovej dôrazne uplatnili svoju výškovú prevahu. Výsledkom tohto faktu bol vyrovnávajúci gól po hlavičke Patrika Vierika – 1:1.

V druhom polčase sa domácim podarilo skórovať hneď na začiatku, keď peknú prihrávku Volaja upratal do siete Živković – 2:1. Nasledoval festival zahodených príležitostí domácich – Volaj trafil žrď a viaceré pokusy Pastvu a Nishiho Yuta zostali trestuhodne nevyužité. D

omáci nakoniec vydreli tesné ale veľmi dôležité víťazstvo, hoci keby využili viaceré príležitosti na skórovanie, výsledok mohol byť pre domáce farby oveľa priaznivejší.