A-mužstvo vyhralo domáci zápas s Hrboltovou

Novinky

V nedeľu 21.5.2023 nastúpili hráči Palúdzky do 22.kola 7.ligy LFZ, kde bola ich súperom Hrboltová. Palúdzka si udržala domácu neporaziteľnosť, keď po 2 góloch Dunčka zdolala Hrboltovú 2:0.

Hráči Palúdzky nastupovali na duel proti Hrboltovej s cieľom zvíťaziť a vrátiť sa tak do čela tabuľky 7.ligy. Od prvých minút pritlačili hostí do totálnej defenzívy, no nedokázali využiť niekoľko dobrých gólových príležitostí. Hostia sa dostávali do gólových príležitostí veľmi sporadicky, najväčšiu šancu mal Urban, no loptu napálil len do domáceho gólmana. Palúdzku tradične zachránil Juraj Dunčko, ktorý v 26. a 32. minúte strelil dôležité góly a zlomil tak zápas na domácu stanu.  Domácich priaznivcov veľmi potešil fakt, že do kádra Palúdzky sa po rokoch vrátil Martin Trnovský, ktorý svojho času naháňal strach brankárom v 5. lige skupine „B“. Domáci dotiahli duel do víťazného konca aj keď futbalový prejav by stále mohol byť lepší, živší a odhodlanejší. Je zrejmé, že mnohí nosní hráči ešte môžu svoje výkony zlepšiť tak aby vo finiši sezóny Palúdzka vybojovala konečné prvé miesto v súťaži.

Zostava: Ieda-Živkovič, Psotný, Nishi, Volaj, Arima, Gahura, Dunčko, Veščičík, Bartoš, Tkáč

Striedali: Haluška, Trnovský, Koki