A-mužstvo s ďalším domácim víťazstvom

Novinky

Naše A-mužstvo v nedeľu 4.6.2023 privítalo v 24.kole 7.ligy LFZ Liptovskú Lúžnu. Palúdzka dokázala zvíťaziť vysokým rozdielom 6:1 a tak stále na domácej pôde nestratila ani bod.

Priebeh zápasu:
Futbalisti Palúdzky vstúpili do zápasu proti súperovi z Liptovskej Lúžnej úspešne, už v 3. minúte neudržal hosťujúci gólman Silvester strelu domáceho kanoniera Dunčka a lopta sa pomaly dokotúľala do siete – 1:0. Už v 9. minúte však domáceho brankára zaskočil hosťujúci kapitán Andrej Glemba ktorý výstavnou strelou vyrovnal na 1:1. Inkasovaný gól domácich zjavne zaskočil, nedokázali sa dlhé minúty dostať do požadovaného tempa a hostia boli domácim vyrovnaným súperom. Našťastie pre domáce farby v rozmedzí 30.-34. minúty zlomili zápas na domácu stranu dva rýchle góly Dunčka a Kokavca. V druhom polčase už hostia fyzicky odpadli a len sporadicky sa dostávali za polovicu ihriska. V 50. a 58. minúte sa dvakrát presadil domáci útočník Volaj čím definitívne zmaril nádej hostí na pozitívny výsledok. Konečnú podobu výsledku dal domáci legionár Nishi Yuto ktorý peknou strelou upravil na 6:1. Najlepším domácim hráčom bol tradične Juraj Dunčko, ktorý opäť skóroval v pravý čas keď sa domácim hra veľmi nedarila. Úspešná bola aj jeho hra smerom dozadu. Domáci kanonier siahal aj po ďalších góloch ale dve jeho prudké strely skončili na brvne a pravej tyči Silvestrovej bránky. Gólmi neskončili ani dobré pokusy Nishiho Yuta, Trnovského či Živkovića. Domáci zaknihovali ďalšie 3 body a o krôčik sa opäť priblížili k víťazstvu v súťaži.

Zostava: Ieda-Kokavec, Tkáč, Štulrajter (C), Glemba, Gahura, Pastva, Nishi, Živković, Volaj, Dunčko
Striedali: Trnovský, Bartoš, Veščičík, Koki