V Slovnaft cupe sme aj napriek húževnatému výkonu prehrali

A-Mužstvo, Novinky

Futbalisti Palúdzky nastúpili na prestížny zápas Slovnaft Cupu prvýkrát od roku 2016, pričom do cesty sa im v predkole postavil víťaz 6. ligy OŠK Švošov. V rámci krátkej letnej prestávky sa domáci káder výrazne obmenil pričom odišli všetci legionári i skúsený stopér Tkáč, ktorý sa slávnostne s klubom rozlúčil pred zápasom. Veľmi peknou chvíľou pred stretnutím bol slávnostný výkop ktorý realizovali známe tváre – hokejista Šimon Nemec a športová redaktorka RTVS Barborka Žiačiková. Omladené domáce mužstvo začalo proti súperovi z vyššej súťaže s veľkým rešpektom a už v 6. minúte hostia ostýchavosť domácich využili a otvorili skóre – 0:1. Domáci mali možnosť vyrovnať, ale strelu tradičného domáceho strelca Dunčka hosťujúci brankár Raček vychytal.  Hostia produkovali dobrý kombinačný futbal a nevyužité príležitosti domácich potrestal v 41. minúte Drdák – 0:2. V druhom polčase začali domáci podstatne lepšie a odhodlanejšie, pričom Kokavec v 51. minúte vlial domácim nádej do ďalšieho priebehu – 1:2. Domáci hráči sa do poslednej minúty snažili vyrovnať zo všetkých síl ale v 90. minúte im ušiel rýchlonohý Gerec a peknou strelou nedal Mikušiakovi žiadnu šancu – 1:3. Domáci futbalisti vo výrazne omladenom zložení potrebujú určitý čas kým sa nový káder spolu zohrá ale viacerí hráči ukázali v prvom zápase svoj potenciál.