A-mužstvo zvíťazilo nad Chlebnicami.

A-Mužstvo, Novinky

Dňa 24.9. o 15:30 sa v Palúdzke konal šláger 7.Kola 6.Ligy SsFZ medzi domácou Palúdzkou a Chlebnicami. Súperom domácich bol veľmi dobre organizovaný, húževnatý súper s najlepšou defenzívou v súťaži.

Priebeh zápasu:

Obidva celky sa snažili hrať ofenzívne, ale zároveň veľmi zodpovedne a obetavo v obrane. U hostí vynikal Lukáš Bakoš ktorý pôsobil na celej ploche ihriska, rozohrával akcie hostí, aktívne ohrozoval domáceho gólmana Mikušiaka zo štandardných situácií ale aj zodpovedne bránil snahy domácich o gól. Domáci mali dve dobré príležitosti, ale streli Kermueho a Bartoša neskončili úspešne. V druhom polčase obidva celky pokračovali v zodpovednom výkone a bolo zrejmé, že o zápase reálne môže rozhodnúť jeden jediný gól. Hostia sa spoliehali na „všadebola“ Bakoša ale jeho príležitosti zlikvidoval domáci brankár Mikušiak. Domáci už veľa gólových šancí proti skalopevnej defenzíve hostí nemali a tak už mohla pomôcť jediná vec – faktor Juraj Dunčko. Striedajúci športový univerzál ktorý odohral aj duel za miestnu hokejovú juniorku a zo zápasu sa hneď ponáhľal pomôcť Palúdzke bol jazýčkom na váhach – jednoducho znovu platilo tradičné domáce heslo „Keď Palúdzka nemôže, Dunčko jej vždy pomôže.“ Rozhodujúcim okamihom stretnutia bola 89. minúta kedy sa podarilo Dunčkovi uniknúť pozornej hosťujúcej obrane a presnou strelou nedal na veľkú radosť svojho otca Ľudovíta hosťujúcemu brankárovi Michalkovi žiadnu šancu – 1:0. Hostia inkasovali len štvrtý gól v sezóne. Domáci futbalisti predviedli že pokiaľ je prítomné nasadenie, chuť a obetovanie sa v prospech kolektívu dá sa poraziť aj veľmi dobrý súper.