Rozhovor po jesennej časti s trénerom U-19 V. Kubom.

Novinky, U-19

❓Ako hodnotíte prvú polovicu sezóny z pohľadu nášho dorastu?❓

🔹Až na niektoré bodové straty to bolo celkom slušné. Ale stále nie som spokojný s technickou stránkou jednotlivých hráčov, týka sa to osobnej techniky, čím trpí kombinačná hra mužstva.🔹

❓V ktorom zápase podali podľa vás naši hráči najlepší a naopak najhorší výkon? ❓

🔹Dobré zápasy sme odohrali proti Ludrovej a LH. Ale asi najnevydarenejší zápas bol v L. Revúcach a aj v L. Jáne sme druhý polčas nezvládli.🔹

❓Zaznamenali naši hráči v porovnaní s minulou sezónou nejaký progres?❓

🔹Určite progres nastal vo fyzickej oblasti a sčasti aj v kombinačnej.🔹

❓Ktorý hráč vás v jesennej časti sezóny najviac prekvapil svojimi výkonmi? ❓

🔹Na toto sa nedá jednoznačne odpovedať. Celkovo nemáme v každom zápase u každého hráča vždy ten najlepší výkon. Raz zahrá dobre jeden, raz druhý hráč, alebo skupina hráčov. Je to spôsobené určitou nevyrovnanosťou jednotlivcov.🔹

❓V niekoľkých zápasoch sme mohli vidieť že chýbal kvalitný útočník, je v pláne cez zimnú prestávku niekoho priviesť?❓

🔹To je dobrá otázka, ale ja osobne nemám prehľad o voľných hráčoch v našom okolí, musíme si to spoločne vytypovať a ak vy máte informácie, ktoré by sme vedeli využiť na príchod nových hráčov, tak na tom budem pracovať. Ale hlavne musíme pracovať s tými hráčmi, ktorých máme, aby sa stále zlepšovali.🔹

❓Ako vyzeral doterajší tréningový proces dorastu a ako bude vyzerať cez zimnú prestávku?❓

🔹Celkove s účasťou na tréningoch som v podstate spokojný. Nikdy to nebude ideálne. Jesennú časť som v podstate hráčov nechal len hrávať na tréningoch, nácvik streľby a samozrejme aj kondičná stránka tam bola. V zimnom tréningovom procese určite znova budeme pracovať na kondičnej stránke a samozrejme na umelej tráve aj na zlepšení herného prejavu mužstva. No ale budeme sa musieť zamerať aj na mentálnu vyspelosť jednotlivcov, lebo určité javy, ktoré sa v zápasoch objavili, musíme odstrániť. Je to zložitejší proces, lebo nie každý hráč si naplno uvedomuje čo je jeho hlavnou úlohou keď je na ihrisku a druhá vec je aj o tom, ako sa individuálne na zápas mentálne pripravuje.🔹

❓Aké sú plány s dorastom do jarnej časti sezóny?❓

🔹Určite zlepšit sa vo všetkých činnostiach, čím samozrejme stúpne aj výkonnosť jednotlivcov, čo sa prejaví aj bodovými ziskami a stabilizovať mentálnu stránku každého jednotlivca. Každý si musí uvedomiť koho reprezentuje a čo je jeho úloha na ihrisku.🔹