A-mužstvo zvíťazilo v prvom jarnom ligovom zápase

Nezaradené

V nedeľu 24. 3. 2024 nastúpilo áčko na svoj prvý jarný ligový zápas. V 14. kole 6.ligy SsFZ sme na pôde súpera Belá-Dulice zvíťazili 3:1. Veľkú zásluhu na našom víťazstve mal náš výborný úvod, keď sme strelili 2 góly. V nasledujúcom priebehu hry nás súper začal hrýzť, avšak ani z veľkého množstva rohových kopov nedokázal do polčasu prekonať nového kapitána Mikušiaka. Do druhého polčasu sa hra vyrovnala a hral sa jednoduchý účelný futbal. v 62. minúte vybojoval striedajúci Brtáň pre naše mužstvo penaltu, k lopte sa postavil Kokavec, a aj keď poslal brankára do opačnej strany, loptu nastrelil iba na brvno. Zaujímavosťou je, že Peter Kokavec za viac ako 20 rokov svojej kariéry nepremenil po dnešku iba 4. penaltu. O 3 minúty neskôr udreli domáci, ktorí hlavou znížili na 2:1. Vyzeralo to na záverečný boj o výsledok ale v 68. minúte utíšil domácich Pekarčík, ktorý prekonal domáceho brankára. V závere zápasu sa hral aj naďalej tvrdý a jednoduchý futbal, ale gól už ani do jednej z brán nepadol. Naši futbalisti tak po ťažkom zápase berú z Turca 3 body.

TJ Družstevník Belá-Dulice-FC 34 LM-Palúdzka 1:3 (2:0)

Zostava: Mikušiak (C)-Veščičík (46. Jurík), Hyben, Fontes, Prelec, Podstrelený, Ribeiro (61. Volaj), Kokavec (75. Zelený), Živkovič (46. Brtáň), Stell, Pekarčík (88. Holiga)

Góly: 6´Kokavec, 8´vlastný gól, 68´Pekarčík