A-mužstvo proti Liptovskej Teplej prehralo

A-Mužstvo, Novinky

V nedeľu nastúpilo naše A-mužstvo na prvý jarný domáci ligový zápas. Našim súperom bola v šlágri kola 6.ligy SsFZ Liptovská Teplá. Po zlom prvopolčasovom výkone našich hráčov, keď sa do kabín putovalo za stavu 0:3, sme aj napriek dobrému záveru zápasu prehrali 2:3. Na štadióne SNP v Palúdzke tak naše áčko po dvoch rokoch bez straty bodu napokon prehralo.

Zostava: Mikušiak (C)-Prelec, Hyben, Fontes, Jurík, Podstrelený, Bruno Razuck (46. Brtáň), Joao Stell (57. Bella), Živkovič, Kokavec (55. Volaj), Pekarčík (83. Veščičík)

Góly: 61. Volaj, 78. vlastný gól

Žlté karty: 52. Prelec, 54. Jurík, 57. Živkovič, 64. Fontes, 90. Hyben, 90. Volaj

Priebeh zápasu: Súboj tabuľkovo najvyššie postavených mužstiev mal so sebou priniesť kvalitný futbal v ktorom mužstvá ukážu že na čele tabuľky nie sú náhodou. Omladený káder domácich však vstúpil do zápasu veľmi zle, letargicky a s až nezdravým rešpektom voči súperovi. Už v 1. minúte najlepší hráč hostí Almaský využil zaváhanie domácej obrany a otvoril skóre šlágra kola – 0:1. Domáci mali veľké problémy dostať sa do súvislejšej akcie, prihrávky boli nepresné a mužstvo sa nevedelo proti zdatnému súperovi nakopnúť. V 37. minúte Almaský prešiel veľmi presvedčivo do domácej šestnástky a bezproblémovo zakončil – 0:2. Domáca obrana nekládla ani len najmenší odpor. V 41. minúte hosťujúci Matula strelil ďalší gól – 0:3 a s domácim mužstvom to vyzeralo zle-nedobre. Druhý polčas nepriniesol veľkú zmenu a trápenie a letargický výkon pokračovali z domácej strany naďalej. Hosťujúci brankár Žiaran nečelil žiadnej strele ktorá by ho mohla ohroziť. V 61. minúte zdvihol domácu zástavu striedajúci Volaj, ktorý prakticky z prvej gólovej príležitosti domácich v zápase skóroval – 1:3. Domácim vlial do žíl trochu energie ukážkový vlastný gól hosťujúceho Slováka – 2:3. Hostia súboj už len dohrávali a kontrolovali výsledok. Tento prístup sa im mohol vypomstiť ale domáci už nedokázali vyrovnať. Hostia si tak odnášajú z Palúdzky 3 body a ostávajú na pozícii lídra priebežnej tabuľky. Je veľká škoda, že domáci predviedli len ustráchaný výkon a neboli kvalitnému kádru hostí vyrovnanejším súperom.