Dorast proti Bobrovcu víťazne

Novinky, U-19

V sobotu 20. 4. 2024 nastúpila naša kategória U-19 na zápas 14. kola 6.ligy LFZ proti nevyspytateľnému súperovi z Bobrovca. Po veľmi dobrom výkone sme v tradičnom aprílovom počasí v Bobrovci vyhrali 7:2. V tabuľke tak s 22 bodmi za 6 víťazstiev a 4 remízy figurujeme na 5. mieste o skóre za Liptovskými Revúcami a o 6 bodov pred Prosiekom. Budúcu sobotu nastúpime na domácej pôde (pravdepodobne v Iľanove) práve proti nášmu tabuľkovému susedovi Prosieku.

Priebeh zápasu: Hneď v prvej minúte zápasu sme sa po peknej kombinácii Podstreleného a Veščičíka, ktorí pravidelne nastupujú aj za naše A-mužstvo, ujali po góle kapitána Veščičíka vedenia. V 12. minúte sme išli už do dvojgólového vedenia vďaka gólu Čupku. 3. prvopolčasový gól strelil zo štandardky domáci kanonier Cungu, ktorý tým pádom v 16. minúte znížil na 1:2. V 22. minúte prišiel ďalší gól hostí, keď sa za obranu dostal Veščičík, ktorý prekonal domáceho brankára. V nasledujúcej 20-minútovke už gól aj napriek šanciam na oboch stranách nepadol a tak sa za daždivého a veterného počasia smerovalo do kabín za stavu 1:3.  Do druhého polčasu vstúpili lepšie opäť hostia, keď po peknej prihrávke Čupku umiestnil loptu do brány Holiga, ktorý zvýšil na 1:4 a o zápase tak bolo prakticky rozhodnuté, dobrý výkon hostí však pokračoval. V 66. minúte prekonal domáceho brankára aj veľmi dobre hrajúci Javorek, pre ktorého to bol prvý súťažný gól za Palúdzku. O 5 minút neskôr pridal aj ten druhý, keď zhruba z 25-tich metrov krásnou strelou poslal loptu do siete. V 78. minúte prišiel druhý gólový moment domácich, keď sa prízemnou strelou z poza 16-ky presadil opäť Cungu. V 80. minúte strelil po peknej kombinácii svoj premiérový gól za Palúdzku aj striedajúci Móres, ktorý skóre upravil na konečných 2:7. Posledných 10 minút zápasu sa odohralo v pokojnom tempe a tak sa hostia tešili z prvého jarného víťazstva.

Zostava: Zlejší-Kalinay ( 71. Macko) , Droppa, Holiga, Koreň (46. Tomčík), Dorniak, Veščičík (C) (60. Móres), Javorek, Dorniak (71. Krajčí), Klein, Čupka (71. Staroň), Podstrelený

Góly: 1., 22. Veščičík, 12. Čupka, 52. Holiga, 66., 71. Javorek, 80. Móres