Dorast zápas s Hrádkom nezvládol

Novinky, U-19

V sobotu 11. 5. 2024 nastúpil náš dorast na domáci zápas 17. kola proti lídrovi tabuľky z Liptovského Hrádku. Po vyrovnanom prvom polčase, sme v tom druhom po individuálnych chybách inkasovali až 4-krát a prehrali sme tak 1:5. Na budúci týždeň nastúpi náš dorast na vonkajšej pôde proti Švošovu.

Priebeh zápasu: Od začiatku zápasu sa hral pomerne vyrovnaný futbal, do šancí sa však dostali prví hostia, ktorí išli v 17. minúte do vedenia, keď sa cez našu ľavú stranu dostal do šance Tobias Klein, ktorý prekonal brankára Zlejšieho. V ďalšom priebehu hry sme sa aj napriek našej snahe do šancí dostať nevedeli, ba naopak hrozili hostia, ktorých šance veľmi dobre likvidoval Zlejší. V 40. minúte prišiel vyrovnávajúci gól domácich, keď po dobrom pressingu Ivana Kleina nakopol brankár loptu len do neho, následne Klein umiestnil loptu do siete. Do kabín sa tak šlo za stavu 1:1. Do druhého polčasu sme nastúpili s vynútenou zmenou, keď v hre nemohol kvôli zraneniu pokračovať Javorek. Do vedenia sme prvý raz v zápase mohli ísť my, keď sa zoči-voči brankárovi ocitol striedajúci Móres, ktorý však loptu trafil len do brankára. V 55. minúte išli do vedenia hostia, keď sa talentovaný ukrajinský hráč Svyntsytskyi preštrikoval na pravej strane cez Kleina a Holigu, ktorý následne naservíroval loptu Beňovi, ktorý ju umiestnil do prázdnej brány. O 20 minút neskôr sa za obranou domácich ocitol kanonier hostí Haluška, ktorý umiestnil loptu do brány a poslal tak svoj tím už do dvojgólového vedenia. V 80. minúte stratil pred vlastnou 16-kou loptu Holiga, po ktorého chybe sa presadil aj spomínaný Svyntsytskyi a o zápase tak bolo rozhodnuté. Po niekoľkonásobnom striedaní domácich strelili v 88. minúte gól hostia, ktorí tak zvýšili na konečných 1:5. Domácich môže hlavne mrzieť výkon v druhom polčase, keď po viacerých individuálnych chybách dostali góly. Veríme, že podobný výkon už tento rok náš dorast nezopakuje.

FC 34 LM-Palúdzka-ŠKM Liptovský Hrádok 1:5 (1:1)

Zostava: Zlejší-Holiga (81. Poliak), Droppa, Javorek (46. Móres), Harandza, Veščičík (C) (81. Koreň), Tomčík, Klein (81. Kalinay), Dorniak, Jurík, Čupka (81. Krajčí)