Dorast proti Švošovu vyhral

Novinky, U-19

V sobotu 18. 5. 2024 nastúpila naša kategória U-19 na zápas 18. kola 6.ligy LFZ proti siedmemu mužstvu tabuľky-Švošovu. Po zaujímavom priebehu hry sa nám na ihrisku v Švošove podarilo zvíťaziť 3:0. V neúplnej tabuľke sa tak nachádzame so ziskom 28-ich bodov na 3. priečke. O týždeň nastúpime na kľúčový zápas v boji o 3. miesto proti Liptovským Revúciam.

Priebeh zápasu: Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie my, keď sa už v úvode zápasu dostal do šance Dorniak, ktorému sa ale brankára domácich prekonať nepodarilo. V 8. minúte však prišiel prvý gólový moment hostí, keď Čupka poslal kolmou prihrávkou za obranu Dorniaka, ktorý loptu pred prázdnu bránu naservíroval Ivanovi Kleinovi, ktorý loptu umiestnil do siete. V ďalšom priebehu hry sa do gólovky dostali aj domáci, ktorí však z bezprostrednej blízkosti nastrelili len tyčku našej brány.  Za stavu 1:0 sa v 32. minúte zápasu stal dôležitý moment pre vývoj zápasu, keď sa do potýčky dostal strelec gólu Klein s obrancom domácich Kulichom, ktorí zo zbytočného konfliktu vyšli s červenou kartou. Oba tímy tak hrali od spomínaného momentu s desiatimi hráčmi. O 4 minúty neskôr sa náš tím tešil už z dvojgólového vedenia, keď bol za obranu vysunutý Holiga, ktorý loptu stihol pred brankárom poslať cez Čupku až k Jakubovi Dorniakovi, ktorý prekonal brankára domácich a tešil sa z gólu.. Prvý polčas tak skončil stavom 2:0 pre nás. V druhom polčase bol priebeh zápasu podobní, šance si vytvorili obe mužstvá. V 63. minúte po dobrom pressingu obral brankára Čupka, ktorý pohodlne do prázdnej brány zvýšil stav zápasu už na 3:0. Následne si viacero šancí vypracovali aj domáci, ktorých však buď zastavila konštrukcia brány alebo stabilne dobre chytajúci Zlejší. Zaujímavý zápas 18. kola sa tak skončil 3:0 pre hostí z Palúdzky.

Zostava: Jurík-Koreň (46. Zlejší), Droppa, Kalinay, Harandza, Dorniak, Javorek, Veščičík (C), Holiga, Klein, Čupka (83. Krajčí)

Góly: 8. Klein, 36. Dorniak, 63. Čupka

Žlté karty: 27. Kalinay, 89. Jurík

Červená karta: 32. Klein