A-mužstvo v poslednom domácom zápase zvíťazilo

A-Mužstvo, Novinky

V nedeľu 2. 6. 2024 nastúpilo naše A-mužstvo na zápas 24. kola 6. ligy SsFZ proti predposlednému mužstvu tabuľky FK Nižná. Takisto sa jednalo aj o posledný domáci zápas nášho mužstva v tejto sezóne. V zápase padol jediný gól stretnutia v 82. minúte zápasu, o ktorý sa postaral domáci Živkovič a tak naše mužstvo vyhralo najtesnejším rozdielom 1:0. O týždeň nastúpi na posledný zápas tejto sezóny na umelej tráve vo Vrútkach.

Priebeh zápasu: V prvej 10-minútovke zápasu sa hral vyrovnaný futbal, keď okrem nášho tímu ukazovali aktivitu aj hostia z Nižnej. Následne sa do prevahy dostali domáci, avšak hostia bránili veľmi dobre a nepúšťali nás do nejakých vyložených šancí. V prvom polčase si naši hráči vybudovali väčšinou len nejaké pološance, k ich pretaveniu do gólu nám však vždy ten jeden krok chýbal. Za zmienku stojí aj pekná technická strela Kokavca, ktorého však vychytal veľmi dobre chytajúci brankár hostí. Do druhého polčasu nastúpili naši hráči s cieľom zvýšiť aktivitu, čo sa nám už od úvodných minút darilo, ale gól sme aj napriek tomu streliť nedokázali. V priebehu nasledujúcich minút sa po prihrávke za obranu dostal Volaj, ten loptu naservíroval Kokavcovi, ktorý prekonal brankára hostí, avšak gól kvôli spornému ofsajdu napokon neplatil. V dobíjaní súperovej brány sme tak pokračovali aj naďalej. Šancu na úvodný gól zápasu si po brejku vypracovali hostia, avšak útočníkovi hostí sa z pravej strany 16-ky bránu tesne trafiť nepodarilo. V 82. minúte prišiel prvý aj posledný gólový moment zápasu, keď sa po veľmi peknom centri Veščičíka hlavou presadil legionár zo Srbska Aleksa Živkovič, ktorý tak rozhodol o našom ďalšom domácom víťazstve.

Fc 34 LM-Palúdzka-FK Nižná 1:0 (0:0)

Zostava: Mikušiak (C)-Prelec, Hyben, Fontes, Veščičík, Podstrelený (82. Holiga), Joao Stell, Kokavec, Pekarčík (38. Bruno Razuck), Volaj, Živkovič

Gól: 82. Živkovič