Dorast ukončil sezónu remízou

Novinky, U-19

V sobotu 9. 6. 2024 nastúpil náš dorast na svoj posledný ligový zápas. V 21. kole 6.ligy LFZ sme na domácej pôde nastúpili proti rovesníkom z Liptovského Jána. Jánčania, ktorým body na jar ušli častokrát po smolných záveroch zápasov, sa v prvom polčase ujali už dvojgólového vedenia, avšak naši chlapci sa v druhom polčase zomkli a dokázali po dvoch góloch Čupku vyrovnať na 2:2. Dorast tak v sezóne zaznamenal 9 víťazstiev, 5 remíz a 4 prehry. Za zmienku stoja zápasy s Ludrovou a Liptovským Hrádkom, kde chalani dokázali s prvými dvoma mužstvami získať cenné body v podobe troch remíz. Takisto je opomenutia hodný aj jarný zápas s našim najväčším konkurentom v boji o tretie miesto Smrečanami-Žiarom, keď sme na ich ihrisku zvíťazili jednoznačne 4:0. Spomínaný súper zo Smrečian má však aj napriek 5-bodovému manku na našich chlapcov stále šancu na 3. miesto, keďže majú pred sebou ešte zápasy s Liptovskými Revúcami a Hrboltovou. Potrebujeme tak, aby aspoň v jednom z týchto zápasov stratili body. O našom konečnom umiestnení v tabuľke 6. ligy LFZ budeme môcť hovoriť buď 15. 6. alebo po zápase Smrečian s Hrboltovou 22. 6. Veríme, že nám chlapci z Ružomberského okresu ešte pomôžu.

O týždeň v sobotu by sa mali naši chlapci rozlúčiť so sezónou v zaujímavom priateľskom zápase proti rovesníkom z Mikulášskeho Tatranu, o ktorom budeme ešte tento týždeň informovať.

Priebeh zápasu: Od začiatku zápasu bol priebeh zápasu vyrovnaný, aj keď na oboch stranách sa kopili nepresné prihrávky a chyby. V 19. minúte sa po prepadnutí Holigu, dostal do šance hráč Jána Lubelan, ktorý bez problémov prekonal brankára Zlejšieho. Naši chlapci si ani v ďalšom priebehu hry nedokázali vypracovať žiadne zaujímavé príležitosti. Naopak v 37. minúte prišiel už druhý gólový moment hostí, keď sa strelou z rohu 16-ky presadil Čenka. Do polčasovej prestávky slabá hra domácich pokračovala a tak sa do kabín putovalo za stavu 0:2. Do druhého polčasu sme vstúpili s taktickými zmenami s cieľom minimálne vyrovnať. Od začiatku druhej polovice hry naši hráči hýrili aktivitou a hralo sa prakticky len na polovici Jánu. Gól sa nám však aj napriek niekoľkým sľubným šanciam streliť nedarilo. V 74. prišiel náš prvý gól v zápase, keď sa po dobrej robote a následnej prihrávke Kalinaya dostal k lopte Čupka, ktorý peknou prízemnou strelou znížil na 2:1. Aktivita domácich pokračovala aj naďalej. V 92. minúte zápasu domáci vybojovali rohový kop. Do pokutového územia pribehli všetci hráči vrátane brankára Zlejšieho. K rohovej zastávke sa postavil Patrik Čupka, ktorý loptu zatočil smerom na súperovu bránu a vďaka dobrej robote Zlejšieho, ktorý (bez faulu) zavadzal brankárovi hostí, skončila lopta až v sieti. Naši chlapci tak po zaujímavom priebehu zápasu dokázali s Liptovským Jánom napokon remizovať 2:2. Na záver patrí poďakovanie za reprezentáciu klubu Andrejovi Zlejšiemu a Samuelovi Droppovi, ktorí v sobotu odohrali svoj posledný ligový zápas v kategórii U-19.

Fc 34 LM-Palúdzka-TJ Štart Liptovský Ján 2:2 (0:2)

Zostava: Zlejší-Kalinay, Holiga, Droppa, Harandza, Móres, Javorek, Veščičík (C) (46. Hyben), Dorniak, Čupka, Poliak (46. Staroň)

Góly: 74., 90. Čupka