V stredu 7.5. 2025 o 17:00 odohralo naše dorastenecké mužstvo dohrávku 15.kola 6.ligy U-19 LFZ na ihrisku v Švošove. V náročnom zápase sme vyhrali tesne 1:2. Dobrým, tímovým výkonom sme otočili výsledok stretnutia, keď sme otočili stav stretnutia v náš prospech. Dvomi gólmi sa blysol vo skvelej forme hrajúci Ivan Moravčík. Najbližší zápas odohrá náš dorast v sobotu 10.5. o 16:30 na ihrisku posledného Bobrovca.
Priebeh zápasu:
Od začiatku sa hral kvalitný futbal na oboch stranách, avšak o trochu lepšie do zápasu naskočili domáci. V 4.minúte po zlom prebratí hráčov na rohovom kope strelil domáci Sidor gól hlavou a poslal Švošov do vedenia. Zápas sa aj po tomto góle niesol v tvrdom a bojovnom duchu. Domáci si dokázali vypracovať niekoľko dobrých šancí a zrejme ich najväčšiu šancu z priameho kopu štýlovo zlikvidoval brankár Moravčík. Aj naše mužstvo si vypracovalo dobré šance, keď Koščova prudká strela z diaľky skončila na brvne. V 35.minúte sme sa dočkali, keď sa z ťažkého uhla presadil presnou strelou k ľavej tyči kanonier Ivan Moravčík. Do polčasu už gól nepadol, a tak sme šli do kabín za stavu 1:1. Druhý polčas priniesol rovnaký obraz hry ako v prvom polčase a to vyrovnaný, dobrý futbal od oboch mužstiev. V 65. minúte tréner Kubo poslal na ihrisko najväčšie zbrane hostí a to Juríka a Veščičíka. Tieto striedania priniesli potrebnú kvalitu a kľud na naše kopačky. Následne sme začali mať navrch my a bolo len otázkou času kedy strelíme gól. Do vedenia nás mohol poslať Moravčík, keď skvelou strelou z pravého rohu 16tky nastrelil brvno a lopta ostala na bránkovej čiare. V 77. minúte sme sa dočkali gólu, keď Jurík prihral do dobrej šance Čupkovi, ktorý sa rozhodol prihrať Moravčíkovi a ten upratal loptu do odkrytej brány. Po tomto góle sa naša hra ešte viac upokojila a sústredili sme sa na kvalitnú defenzívnu hru. Po obetavom výkone sme už súpera do vážnejšej šance nepustili, a tak sme vyhrali 1:2. Tento ťažký zápas sme skvelo zvládli a posunuli sme sa na 1.miesto v tabuľke s dvojbodovým náskokom pred Ludrovou.
OŠK Švošov – FC 34 LM-Palúdzka 1:2
Zostava: M.Moravčík- Gutleber, Kalinay, Holiga(C), Harandza(65.Veščičík), Dorniak(85.Húsenica), Košč, Teniak, Klein(65.Čupka), I.Moravčík, Wosiňski(65.Jurík)
Góly: I.Moravčík 2X